Zadaj pytanie on-line Optymalizacja treści tekstowej

Słownik SEO

Optymalizacja treści

Optymalizacja treści - przystosowanie tekstu do wymogów wyszukiwarek, w celu podwyższenia pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Jest to niezmiernie istotny element procesu pozycjonowania, gdyż właśnie na podstawie treści ustalana jest zgodność strony z zapytaniem. Proces optymalizacji tekstu to złożony kompleks działań, składający się z kilku etapów:

  • Wprowadzenie do tekstu słów kluczowych - każdy tekst dostosowywany jest do konkretnych zapytań, w odpowiedzi na które strona powinna pojawiać się w wynikach wyszukiwania. Wprowadzać słowa kluczowe do tekstu trzeba jednak z umiarem, gdyż w przeciwnym razie wyszukiwarki mogą nie zaakceptować takiej strony.
  • Sprawdzenie unikalności tekstu - po napisaniu tekstu dobrze jest skorzystać z usług serwisów sprawdzających unikalność tekstu i w przypadku, gdy tekst okaże się nie dość unikalnym, dopracować go pod tym kątem.
  • Czytelność tekstu - po przeprowadzeniu wyżej wspomnianych procedur, należy sprawdzić, czy powstały tekst jest łatwy do przeczytania. Jeśli czytelność tekstu nie jest najlepsza, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim celu jest on napisany. Jeśli został on stworzony przede wszystkim dla robotów i prawdopodobnie nikt nie będzie go czytał, można go pozostawić bez zmian, jeśli jednak tekst zawiera ważne informacje, które muszą trafić do odwiedzających stronę, należy go przeredagować tak, by był jak najbardziej czytelny, nawet kosztem opóźnienia efektów w pozycjonowaniu. Jeśli właścicielowi strony brakuje czasu na tworzenie tekstu, istnieje możliwość zamówienia tekstu u copywriterów lub zakupienia go na giełdzie tekstów.

Zobacz także:

pokaż wszystkie