Zadaj pytanie on-line Link przychodzący

Słownik SEO

Link przychodzący (backlink)

Link przychodzący (ang. backlink, incoming link, inbound link, inlink, inward link) - pod tym terminem rozumie się linki zewnętrzne przychodzące prowadzące na daną stronę z innego serwisu. Strona, na której link jest umieszczony to strona linkująca, natomiast strona, do której link prowadzi to strona linkowana. Linki zewnętrzne przychodzące są efektywnym narzędziem w procesie pozycjonowania strony. Ilość i jakość linków przychodzących razem z ich tekstami zakotwiczenia to zewnętrze czynniki wpływające na wzrost rankingu strony, czyli tzw działania off-site. Parametry istotne przy pozycjonowaniu strony. Linki przychodzące odgrywają ważną rolę w procesie pozycjonowania stron internetowych. Dla wzrostu pozycji strony w wynikach wyszukiwania najistotniejsze znaczenie mają następujące parametry linków przychodzących:

  • ilość - im więcej linków przychodzących prowadzi na daną stronę, tym wyżej będzie się ona pojawiać w wynikach wyszukiwania. Należy jednak pamiętać, że linki powinny być rozmieszczane na stronach wartościowych serwisów stworzonych z myślą o użytkownikach Internetu oraz zawierające treść o tematyce podobnej do strony linkowanej.
  • jakość stron linkujących - parametry jakościowe stron linkujących, wpływają na stronę linkowaną oraz jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

Zobacz także:

pokaż wszystkie